Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Baza WieKI (Wielkopolska Kolekcja Ikonograficzna) jest platformą prezentacji regionalnych zbiorów ikonograficznych przechowywanych w zasobach Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Obejmuje kolekcje grafik XVII-XX wieku, fotografii XIX-XX wieku, dawnych widokówek, ilustrowanych druków akcydensowych, etc. gromadzonych w Pracowni Ikonograficznej Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. 

Obejmuje terytorium całej Wielkopolski w jej historycznych granicach, jednak ze szczególnym uwzględnieniem terenów Wielkiego Księstwa Poznańskiego (1815-1848), Prowincji Poznańskiej (1848-1918) i Województwa Poznańskiego (1919-1939). 

W obszarze zainteresowań sytuuje się zarówno historyczna dokumentacja ikonograficzna miast, miasteczek i wsi wielkopolskich, jak również wszelkich przekazów z utrwalonymi wizerunkami miejsc, zabytków, wydarzeń i postaci budujących obraz przeszłości. 

Baza WieKI jest rozszerzeniem oferty standardowego katalogu bibliotecznego - prezentuje nie tylko szczegółowe opisy obiektów, ale zamieszcza również ich cyfrowe reprodukcje. Rozbudowane indeksy haseł rzeczowych i osobowych ułatwiają przeszukiwanie bazy i identyfikację przedstawień ikonograficznych.

Baza WieKI oferuje ponadto dokonywanie zdalnego zakupu cyfrowej kopii zdigitalizowanego obiektu z wykorzystaniem bankowości elektronicznej: po uiszczeniu opłaty otwiera się dostęp do strony pobierania pliku wysokiej rozdzielczości.